Rowerek biegowy STRIDER Sport 12 Niebieski

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Straider
 • Dostępność: Jest Jest
  Czas realizacji: 3 dni robocze
 • szt.
 • 449,00 zł

Rowerek biegowy STRIDER Sport 12  - niebieski

 

W niełatwym wyborze najlepszego dla swojego dziecka rowerka biegowego może pomóc znajomość podstawowych funkcji mających ogromny wpływ na rozwój i postępy w nauce jazdy.

Strider został zaprojektowany z myślą o najmłodszych, aby nauczyć się jeździć używając własnej motoryki. Dzieci kładą stopy na ziemi i pchają, tak jak Fred Flintstone. Nogi maluchów są najsilniejsze, gdy używa się ich w ten sposób, zamiast próbować pedałować naprawdę krótkie korby. w rzeczywistości są szybsze i lepiej radzą sobie z nierównym terenem i nachyleniem na rowerze Strider Balance niż rowerze na pedały. Zatrzymanie jest równie łatwe jak rozpoczęcie; po prostu opadają. Dla doświadczonych rowerzystów oferujemy również opcjonalny hamulec nożny. Zwykle nie zalecamy go do wieku około 3-4 lat. Dla naprawdę młodych zawodników sukces wymaga zachowania prostoty.

Jeśli Twoje dziecko potrafi już chodzić, to może już jeździć Striderem.

Dlaczego Strider jest godny rozważenia, oto kluczowe zalety rowerków Strider:

1 Odległość siedziska od podłoża

Kluczowym i tak naprawdę wyjściowym punktem w doborze rowerka jest  odległość siedziska od podłoża. Często rodzice decydują się na kupowanie rowerka na wyrost - jak buty czy ubranka - aby posłużył jak najdłużej. w przypadku rowerka biegowego zdecydowanie nie polecamy takiej praktyki! Pierwszy rowerek musi być optymalnie dopasowany do maluszka aby spełniał swoją funkcję, bo za duży rowerek może jedynie zrazić dziecko do jazdy na dłuższy czas. A to ma być super zabawa!

Większość rowerków posiada regulację siodełka w zakresie ok 10 cm, co wystarczy na ok. dwa sezony (w zależności od wieku) jeśli zakupi się go w dobrym momencie. Strider Sport 12 zdecydowanie tutaj wygrywa z konkurencją bo starcza na dłużej, tzn. rośnie wraz z dzieckiem od 18 miesiąca nawet do 5-tego roku życia malucha!

Oczywiście wiemy, że dzieci w tym samym wieku mogą różnic się wagą i wzrostem a Strider w tym przypadku jest najmniejszym dostępnym rowerkiem na rynku i sprawdzi się praktycznie dla każdego malucha. Dla starszych dzieci lub większych, które wciąż uwielbiają jeździć na biegowych rowerkach, ale są zbyt duże, Strider oferuje dodatkowe sztyce, z siodełkiem XL  i kierownicę XL.

Jak dokonać pomiaru?

Umieszczamy książkę między nóżkami maluszka (podobnie jak mierzymy wysokość dziecka kładąc książkę na główce). Maluch powinien być w bucikach z pieluchą na pupie. Stawiamy młodego rowerzystę przy ścianie, ustawiamy książeczkę pomiędzy nóżki i mierzymy odległość od podłoża do grzbietu książki (jak na rysunku).

 

Odpowiednia wysokość siedziska to taka, gdzie dziecko siedzi na siodełku, z płaskimi stopami na ziemi, z lekkim ugięciem w kolanach.

 

Strider oferuje dwie różne długości słupków sztycy 220mm i 305mm. Starsi / więksi zawodnicy skorzystają dzięki zastosowaniu sztycy XL.

Kupując rowerek na prezent gdy znamy tylko wiek dziecka.

W przypadku innych marek rowerków biegowych odradzalibyśmy zakup "w ciemno". Ale Strider jest najmniejszym rowerkiem dostępnym i bardzo uniwersalnym, więc polecamy zakup nawet gdy nie znamy wzrostu malucha!

2 Regulacja siodełka i kierownicy

Jazda na rowerze Strider jest tak naturalnym i intuicyjnym krokiem po nauce chodzenia, że może się zacząć w bardzo młodym wieku.

Dzieci rozwijają się gwałtownie w tych wczesnych latach, więc ważna jest również ich regulowalność. Mały zakres regulacji zmniejsza zużycie produktu i zmniejsza jego wartość. Unikalny kształt prawdziwej ramy roweru Strider zyskał patent na wzór USA. Nie tylko pozwala na wczesny wiek początkowy, ale ma także wysoką regulację wraz z rozwojem dziecka.

 

Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem zmiany pozycji siodełka i kierownicy jest system samozamykaczy.

W przypadku długich dystansów na gładkich powierzchniach można lekko podnieść siedzisko dla malucha, a w przypadku przeszkód, trików i jazdy terenowej siodło powinno być ustawione na nieco większe zgięcie w kolanach.

 

System samozamykaczy jest też pomocny zwłaszcza gdy z rowerka korzysta też rodzeństwo i bardzo szybko możemy dostosować wysokość siedziska i kierownicy.

Wysokość kierownicy powinna być najniższa dla 18-24 miesięcy, średnia dla 36-48 miesięcy, a najwyższa dla 48+ miesięcy. Zazwyczaj ustawiaj tak, aby kierownica była mniej więcej w połowie tułowia.

 

Strider oferuje bardzo ergonomiczne mniejsze, węższe i lżejsze niż standardowe siodełko dla maluchów, a bardziej doświadczeni i już starsi rowerzyści mogą korzystać z siodełka XL.

 

3 Geometria

Opatentowana w Stanach Zjednoczonych konstrukcja ramy Strider tworzy idealną pozycję dla rowerzystów dla najlepszej obsługi rowerka. Konstrukcja Stridera zapewnia idealną równowagę między rozstawem osi, wysokością postojową, środkiem ciężkości, podnóżkiem, pozycją na kierownicę, pozycją siedzącą, odchyleniem obciążenia od przodu do tyłu oraz geometrią układu kierowniczego. Wszystkie komponenty, takie jak siedzenia i uchwyty, mają odpowiednią wielkość i kształt, aby pasowały do młodych jeźdźców.

Rower jest bezpieczny i łatwy do nauki jazdy, całkowicie intuicyjny i naturalnie wygodny w jeździe. Rośnie wraz z dzieckiem i oferuje najwyższą wydajność na każdym poziomie umiejętności. Wszystko to prowadzi do zwiększenia pewności siebie twojego dziecka i ostatecznego sukcesu w nauce jazdy.

 

Dobrze zaprojektowana geometria jest bardzo ważna, ponieważ określa, jak łatwo jest jeździć na rowerze.

Rowery Strider dają radość z jazdy. Są proste bez skomplikowanych dodatków, które najczęściej dekoncentrują malucha na początku edukacji łapania równowagi, a co więcej są bardzo łatwe w obsłudze. Proste wyszukiwanie w serwisie YouTube pokaże niezliczone filmy z dziećmi, które będą szczęśliwie jeździć na swoich Stridersach.

Co sprawia, że Stridery są znacznie lepsze niż inne rowery treningowe - biegowe?

Podczas jazdy na rowerze równowagi chodzi o bieganie i łapanie równowagi, możemy to nazwać „szybowaniem”. Dzieci naturalnie pochylają się do przodu, aby biegać i potrzebują wystarczająco dużo miejsca, aby to zrobić. Rowery Strider zapewniają dużo miejsca między siedzeniem i kierownicą, co pozwala dzieciom na dużo miejsca do siedzenia i przedłużania nóg, aby biegać wygodnie i naturalnie. Ta przestrzeń ułatwia wsiadanie i wysiadanie z roweru. Po prostu, dzieci potrzebują miejsca do jazdy, a w przeciwieństwie do większości rowerków z niższej półki, Strider zapewnia dużo miejsca.

Również pozycja siedziska na ramie jest godna uwagi. Siedzisko na rowerze wyważającym Strider znajduje się blisko tylnej opony, gdy znajduje się na najniższej wysokości.Ta niewielka szczelina zapewnia stabilizujący nisko położony środek ciężkości dla rowerzysty, który ułatwia utrzymanie równowagi i kontrolę nad rowerem.


Warto zaznaczyć, że waga rowerka jest też ważna.

Zasadniczo powinniśmy też zwrócić uwagę, żeby rower nie ważył więcej niż 30% wagi Twojego dziecka. Strider Sport (stalowy) waży około 3kg, a Strider Pro (aluminowy) 2,9kg.

4 Opony

Pianka tzw. "EVA", jest materiałem używanym do tworzenia opon z gumy piankowej, które można znaleźć we wszystkich rowerach Strider 12-calowych. Ten wszechstronny materiał jest również stosowany do wielu różnych rodzajów wyściółek i sprzętu do różnych sportów, takich jak buty narciarskie, siodełka rowerowe, maty podłogowe dla dzieci, podkładki hokejowe i jest zwykle używany jako amortyzator w obuwiu sportowym. Dlaczego używamy gumy piankowej EVA, a nie typowych pompowanych opon gumowych do dużych obciążeń na naszych rowerach? W skrócie, EVA jest lekka i nie wymaga konserwacji. Istnieje wiele innych powodów, dla których warto stosować opony EVA, są odporne na przebicie, wytrzymałe i zapewniają najlepszą jazdę na wszystkich różnych terenach dla małych dzieci. Podobnie jak nasze rowery treningowe w Strider, chcemy zachować prostotę i zabawę.

Aby utrzymać równowagę między lekkimi rowerami, Strider wybrał najlepsze opony z linii EVA, aby zapewnić małym riderom najłatwiejszy start. Będąc o połowę lżejsze niż pompowane opony, opony EVA sprawiają, że ogólna waga jest łatwa do opanowania dla małych dzieci. Jak chcielibyśmy zauważyć w Strider, waga jest ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać wybierając rower dla małych dzieci.

 

Chociaż opony EVA są lżejsze, nie powinniśmy całkowicie ignorować opon pompowanych.

W wieku około 4 lat, gdy Twoje dziecko jest bardziej zaawansowane i przygotowuje się do przejścia na rower na pedały, opony dmuchane mogą pomóc dostosować się do cięższego roweru na pedały. Opony te doskonale nadają się do tego, kiedy Twoje dziecko będzie gotowe do startu w terenie. Zapewnia dobre odbicie i poduszkę, aby pomóc im manewrować po trudniejszym terenie. Gdy tylko będą gotowi na przejście, ciężar roweru nie będzie dla nich tak nowy, a oni będą jeździć na rowerze pedałowym, zanim się obejrzysz!

Podsumowując

Opony piankowe są tańsze, lżejsze i bardzo odporne na przebicia. Dodatkowo rower dzięki nim jest lekki i maluch z łatwością może sam manewrować czy przenosić rowerek. Kluczowe korzyści piankowych kół:

 • niezwykle lekka waga dla łatwej kontroli jazdy
 • koło waży połowę ciężaru opony z powietrzem i dętką
 • nie wymaga konserwacji
 • z nimi zawsze rowerek gotowy do jazdy
 • gdy wiemy, że cierpliwość u maluchów czasem jest bardzo mała

Opony pompowane dodają około 2 kg do całkowitej masy roweru. Są bardziej podatne na przebicia i mogą wymagać od czasu do czasu pompowania bądź naprawy; co wiemy, że maluchy jak coś bardzo chą to tu i teraz. Będą one chyba lepszym wyborem dla jeżących dynamicznie starszych już pociech, którym również częściej zdarza się mierzyć z wyboistym terenem

5 Podnóżek

 

Badania Strider

Chcieliśmy dotknąć kontrowersji, czy warto mieć podnóżki na rowerze biegowym - treningowym. Po pierwsze, jeśli wiesz o marce Strider Bike, prawdopodobnie wiesz, że jesteśmy pro-podnóżkowi, a jeśli nie, jesteś teraz i czytasz ten artykuł. Tak więc, chociaż mamy powody, dla których uważamy, że podnóżki SĄ KONIECZNE, rozumiemy również, dlaczego w pierwszej kolejności pojawiają się pytania na ich temat.

Głównym celem roweru balansowego jest nauczenie małych dzieci, jak kierować i balansować na dwóch kołach, jednocześnie budując wystarczająco dużo umiejętności i pewności siebie, aby łatwo przejść na rower na pedały.

Dzieci mają poczucie bezpieczeństwa, kiedy mają łatwy dostęp do stawiania stóp na ziemi bez przeszkód, dlatego podnóżki Striders zostały wbudowane w ramę w bardzo przemyślany i zorientowany na wydajność jazdy sposób. Aby nie dopuścić do powstawania okropnych obić kostki, podnóżki są płynnie przekładane na tylne wahacze ramy, aby nie przeszkadzały w "kroczącym" ruchu nóg podczas napędzania roweru. Podnóżki są również odpowiednio ustawione poniżej bioder jeźdźca, oferując najbardziej naturalną pozycję ciała (patrz geometria pkt 2 w części i atrykułu).

Po tym, jak mali rowerzyści staną się nieco bardziej zaawansowani, pozycja podnóżków sprawi, że będą mogli łatwo podnieść się z siedzenia, aby pochłonąć uderzenia, wykonywać skoki, robiąc je jak króliczek-hop i robiąc różne triki. Jakie dziecko nie chce robić ekstremalnej jazdy i spowodować zawał serca u rodzica?

Czy jest jakaś strata, jeśli rower treningowy nie ma podnóżka? Po latach badań uważamy, że bez podnóżków komfort jeździecki i ślizgowy zmniejsza się, ponieważ dziecko na rowerku biegowym musi wtedy trzymać nogi w powietrzu, próbując jednocześnie zachować równowagę i sterować. Dodanie podnóżków zachęca smyka do wytworzenia wystarczającej siły, aby następnie umieścić stopy na podnóżkach i jeździć się z pełnym balansem tak długo, jak to możliwe.

Więc, "jaka jest strata?" Nie możemy dyskwalifikować innych marek ale w Strider chcemy, abyście Wy i Wasze dziecko czerpali jak najwięcej z roweru treningowego, a dodając podnóżki, zwiększa się komfort nauki jazdy, dzięki czemu dziecko będzie się dłużej cieszyć. Rowery Strider Balance wyznaczają złoty standard dla podnóżków.

Strider ma również czarny, plastikowy, ergonomiczny podnóżek, który jest zainstalowany na ramie Pro 12", zapewniając nieco większą i podniesioną teksturowaną powierzchnię dla rowerzystów, aby umieścić ich stopy i zapewnić pewny chwyt dla zaawansowanej jazdy. Ten produkt jest dostępny wyłącznie w wersji Strider 12 Pro.

6 Hamulec

 

Badania Strider

Poza brakiem pedałów z głównych innych zauważalnych elementów, które widzą rodzice, jest również brak widocznych hamulców. Dotyczy to niektórych rodziców, gdy pytają, jak ich dziecko powinno zatrzymać się na rowerze. Postanowiliśmy spróbować wyjaśnić to szerzej. Nasi projektanci Strider spędzili lata badając projekty hamulców i obserwując małe dzieci na rowerach, pomagając im w podjęciu ważnej decyzji, najbezpieczniejszej decyzji dla dziecka i poczucia ulgi i komfortu dla rodziców. Na początek są 3 różne rodzaje hamulców, które musieli wziąć pod uwagę: brak hamulców (stopy na ziemi), hamulce nożne i hamulce ręczne. Dzieci, które zaczynają na Stridery, zazwyczaj zaczynają w bardzo młodym wieku, czasami nawet zanim będą mogły rozmawiać! Mając to na uwadze, młodzi jeźdźcy intuicyjnie wiedzą jedno: "stopy kontrolują mój ruch; trzymają mnie, każą mi przestać i pomagają mi odejść. "Tak więc, nasi młodzi jeźdźcy, którzy już naturalnie używają nóg do jazdy na rowerze, spowolnienia i zatrzymania, byliby tylko zdezorientowani, dodając dodatkowy krok do procesu, narażając bezpieczeństwo dziecka. Sterowanie nogami oznacza pewną kontrolę prędkości!

Chociaż nasz 12-calowy Strider nie jest wyposażony w hamulec nożny, następnym logicznym krokiem dla młodego, ale bardziej doświadczonego jeźdźca byłoby nauczenie się go używać. Biorąc to pod uwagę, Strider oferuje hamulec nożny, który jest prostym uchwytem, który można przymocować do spodu wszystkich 12-calowych ramek. Hamulec nie ma kabli ani dźwigni i nie wymaga konserwacji, co ułatwia wszystkim zaangażowanym stronom. Gdy dziecko będzie już gotowe, będą mogli naciskać stopą na hamulec, zamiast trzymać stopy na ziemi. Zachęca to ich również do trzymania stóp na podnóżkach.

Podczas gdy hamulce ręczne są ostatecznym i najlepszym rozwiązaniem dla nastolatka lub dorosłego rowerzysty, mają pewne poważne wady, jeśli chodzi o małe dzieci uczące się jeździć. Większość dźwigni hamulca ręcznego jest zbyt duża i trudna, aby malutkie dłonie dziecka lub malucha mogły sięgnąć i ścisnąć, co uniemożliwiło ich zatrzymanie. Hamulce ręczne wymagają również, aby małe dzieci rozumiały, jak działają i jaką dźwignię pociągają dla właściwego hamulca. Nie jesteśmy pewni, czy kiedykolwiek próbowałeś wytłumaczyć to 18-miesięcznemu dziecku, ale po wielu próbach i błędach zdecydowaliśmy, że tam nie pójdziemy. Co więcej, koncepcja hamulca po prostu nie ma sensu dla tych młodych kierowców, ani nie oferuje żadnej funkcjonalności. Próba nauczenia korzystania z hamulca podczas tych pierwszych dni tylko wprowadza zamieszanie i frustrację w doświadczenie dziecka. Dodatkowa waga roweru, w tym dodatkowe części / występy (dźwignie, śruby, kable itp.), Stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa i mogą zranić kierowcę podczas niezbyt zgrabnego upadku.

Podsumowując, głosujemy za utrzymaniem prostoty i podejściem najbardziej naturalnym. Małe dziecko na rowerze Strider może szybko zwolnić lub zatrzymać rower, po prostu podążając za instynktem i pchając stopy na ziemię. Gdy dziecko będzie gotowe do następnego kroku, zestaw hamulca nożnego można dodać do swojego Stridera w celu poszerzenia umiejętności jeździeckich.

7 Kierownica i uchwyty

Dzieci bardzo szybko uczą się pokonywać ograniczenia więc nie znając innych rozwiązań nie będą na dane ograniczenia zwracały uwagi.

Strider nie ma ograniczników skrętu, bo błędem byłoby więc przesadzić kilkulatka, który już jeździł na rowerku bez blokady skrętu na taki z blokadą, a takie ograniczenie podcięłoby skrzydła młodemu kierowcy.

Rowerkiem bez blokady kierownicy młody kierowca będzie bez trudu manewrował pomiędzy meblami w domu, czy drabinkami na placu zabaw bez konieczności podnoszenia przedniego koła w celu zmiany kierunku jazdy.

Strider kładzie też nacisk na bezpieczeństwo i nie posiada ograniczników również ze względu na fakt, iż w razie wywrotki dziecko upadając na rowerek nie „nadzieje się” na kierownicę. Złoży się ona pod jego ciężarem, co natomiast przy blokadzie skrętu nie będzie miało miejsca. Zblokowana kierownica po upadku nie złoży się na płasko i istnieje ryzyko, że maluch upadnie wprost na odstającą rączkę.


Dodajmy, że Strider ma dodatkowo piankową osłonę, gdyby dziecku groził upadek, pianka ma dodatkowo ochronić twarz dziecka.

 

Pozornie niewielkie gumowe uchwyty Strider mają końcówkę, która chroni dłonie dzieci, gdy kierownica wpada w ścianę, drzewa itp. A także chroni ręce przed uderzeniem o ziemię podczas upadku. Dodatkowo, Strider Sport i Pro mają węższe uchwyty na kierownicę niż Classic, co pozwala małym rękom trzymać je bezpieczniej dla lepszej kontroli.

8 Łożyska vs tuleje

 

Badania Strider

Lekka konstrukcja ma zasadnicze znaczenie dla wydajności i funkcjonalności roweru. Podobnie, wydajność i funkcjonalność roweru są podstawą sukcesu dziecka podczas nauki jazdy.

Zanim dojdziemy do różnicy między tulejami i łożyskami, ważne jest, aby pamiętać, że "zestaw słuchawkowy" to nazwa nadana łożyskom lub tulei, które pasują do głowicy (gdzie widelec i kierownice stykają się z ramą) roweru. Łożyska zestawu słuchawkowego wspierają wagę rowerzysty, umożliwiając jednocześnie obrót kierownicy.

Typowo spotykane na rowerach dla dorosłych łożysko jest zaprojektowane tak, aby "znosić" większą masę. Ponieważ łożyska są zaprojektowane do przenoszenia większej masy, mają wiele części do nich, na przykład gwintowaną rurę widelca, stalowe łożyska kulkowe, stalowe łożyska, stalowe nakrętki stożkowe, stalową nakrętkę zabezpieczającą i stalowe podkładki. Chociaż ten ciężki zestaw może być niezbędny do utrzymania dorosłej osoby dorosłej, jest to po prostu nadmierna waga i złożoność, gdy nie ma potrzeby, aby podtrzymywać ciężar malucha.

Natomiast tuleje są zaprojektowane jako jedna część. Zestaw słuchawkowy z tuleją Strider zapewnia zdumiewającą redukcję wagi, waży około 23 gramy, podczas gdy typowy zestaw słuchawkowy na rowerze pedałowym waży 130-205 gram.

Przeciętny użytkowinik Strider waży zaledwie 13 kg co sprawia, że wykorzystanie lekkich komponentów ma podstawowe znaczenie dla ogólnego projektu rowerka.

Tuleja zestawu słuchawkowego na Striderze wykorzystuje wytrzymałe, formowane wtryskowo tuleje i podkładki z polipropylenu, górną i dolną, aby podeprzeć ciężar rowerzysty, zachowując przy tym płynną kontrolę.

9 STRIDER inwestycją na kilka lat!

STRIDER ROŚNIE z DZIECKIEM

Jako nieliczny rower na rynku, Strider rośnie wraz z Twoim dzieckiem i może być już używany od 12 miesiąca.

Nie możesz się doczekać, aż maluch zacznie kroczyć swoim nowym rowerkiem? Nie ma problemu. Bujak Strider łatwo się łączy i przekształca rower Twojego dziecka w idealny rower na biegunach! Bez baterii, bez denerwujących dźwięków jak inne konie na biegunach.

 

Bujak z rowerkiem jest dedykowany dla niemowląt od 12 do 24 miesięcy. Trzeba tylko zamocować Stridera do bazy. Nie można używać bazy z żadnym innym rowerem biegowym.

 

Ważnym faktem jest to, że rowerek jest bardzo wytrzymały i starcza na długo. Nawet kolejne rodzeństwo może czerpać radość z jazdy.

10 Nauka przez zabawę przez cały rok!

Rowery Strider Balance są zdecydowanie najlepszym wyborem, dając dziecku wolności związany z byciem na dwóch kołach!

Nie ograniczaj się tylko do wiosny i lata na rowerze. Dzięki płozom (dodatkowe akcesorium) na zimę, twój maluch będzie miał frajdę z jazdy na dwóch kółkach także zimą!