Nosidełka Tula

Wpływają na rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny dziecka, a z drugiej strony zapewniają maksymalny komfort. To sprawia, że nosidełka dla dzieci i niemowląt z roku na rok stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. O czym powinniśmy wiedzieć, dokonując ich wyboru?


Anatomia niemowlakaWybór odpowiedniego, bezpiecznego dla dziecka nosidełka wymaga wiedzy z zakresu anatomii niemowlaka. W chwili porodu kręgosłup malucha kształtem przypomina literę C. Krzywizna, w której dziecko spędziło ostatnie miesiące w brzuchu matki jest naturalna i nie może być poddawana ingerencji zewnętrznej. Do momentu, kiedy dziecko nie jest w stanie samodzielnie trzymać główki i siedzieć w pozycji fizjologicznej „żabki”, z nóżkami zwisającymi swobodnie pod kątem prostym, tula przygotowała dwa rozwiązania nosidełek:

 

  • Tula free-to-grow,
  • Tula baby w zestawie z odpowiednią wkładką dla niemowlaka.


Innowacyjna konstrukcja nosidełka free-to-grow i wkładki zapewnia pełną ochronę kręgosłupa dziecka, tak aby mogło przyjąć pozycję żabki z lekko zaokrąglonymi pleckami zabezpieczającymi jego główkę. Zgodnie z opiniami fizjoterapeutów dziecięcych, obydwa rozwiązania umożliwiają noszenie dziecka bezpośrednio po jego narodzinach, zapewniają również optymalne ułożenie nóżek z punktu widzenia rozwoju stawów biodrowych oraz kręgosłupa dziecka.


Pomysł polskiej matki, który powstał wraz z narodzinami dziecka
Historia nosidełek tula jest ściśle związana z polsko-wietnamską rodziną, która powiększając się poszukiwała sposobu na podróżowanie wspólnie z nowo narodzonymi dziećmi. Inspiracją dla pomysłodawczyni projektu stało się rozwiązanie wykorzystywane przez kobiety żyjące w Ameryce Południowej. Tak powstała marka Tula, która kojarzy się z wysokiej jakości materiałami, 100% bawełną, ręcznym szyciem, a także różnorodnością kolorów i wzorów.
Nosidełka dla dzieci i niemowląt tula dostępne są w kilku wariantach:

  • free-to-grow przeznaczone dla niemowląt od ok. 3,2 kg aż do 20,4 kg,
  • baby standard dla niemowląt i dzieci od 7 do 20 kg,
  • toddler dla dzieci od 11 do 27 kg.


Nosidełko Tula

Bliskość, ciepło i poczucie bezpieczeństwaSą praktycznym rozwiązaniem, które pozwala pogodzić codzienne obowiązki z opieką nad dzieckiem i zaspokajać potrzebę bliskości. Nosidełka tula pogłębiają relację i wzmagają proces poznawczy. Na dziecko oddziałuje bliskość, dotyk i stały kontakt. To tworzy bardzo silną więź, dzięki której dzieci są spokojniejsze i zadowolone. Atrakcyjność nosidełek tula podnoszą również ich parametry techniczne:

  • regulowane szelki, które pozwalają równomiernie rozłożyć ciężar dziecka, a także dopasować nosidełko do wzrostu i budowy ciała rodzica,
  • szeroki, miękki pas biodrowy, wyposażony w pojemną kieszeń,
  • miękkie wypełnienie wokół otworów na nóżki, które zapewnia dziecku wygodę nawet w czasie wielogodzinnego noszenia,
  • dodatkowe wyposażenie w postaci kapturka podtrzymującego główkę śpiącego dziecka, czy chroniące je przed słońcem albo wiatrem.

 


Nosidełka, które rosną razem z dzieckiemOd przedmiotów codziennego użytku oczekujemy funkcjonalności i możliwości długotrwałego ich wykorzystywania. Tula free-to-grow to nosidełko z regulowanym panelem umożliwiającym zmianę szerokości i wysokości, które rośnie razem z dzieckiem. Może służyć niemowlęciu od ok. 3,2 kg do czasu kiedy osiągnie wagę 20,4 kg. Ergonomiczna budowa pozwala nosić dziecko bez konieczności stosowania wkładki dla niemowlaka.


Na brzuchu czy na plecachDzieci do ok. 4-5 miesiąca życia powinniśmy nosić z przodu, brzuszkiem do naszego brzucha. Dopiero później możemy zacząć nosić je na plecach. Naturalna ergonomiczna pozycja M wspiera prawidłowy rozwój bioderek i kręgosłupa dziecka. Taka opcja, dzięki zaspokajaniu naturalnej ciekawości świata sprzyja rozwojowi społecznemu dziecka. Nosidełka tula dają możliwość noszenia dziecka z tyłu i z przodu, dzięki czemu zapewniają maksymalną wygodę i rozwój psychosomatyczny.